RECENZJE

Recenzje i opinie o książce Brudna robota Marcina PopielarskiegoOCENY i OPINIE

Dodaj książkę
„Brudna robota” Marcina Popielarskiego do swojej biblioteczki na LubimyCzytac.pl i zobacz opnie innych czytelników o tej książce:


Książka Brudna robota Marcina Popielarskiego na Lubimy Czytać

RECENZJE

Mamy tu zbiór niepowiązanych ze sobą historii, które świetnie się przeplatają, tworząc naprawdę dziwny świat, który wciąga czytelnika od samego początku. Ta książka to nie tylko dobry humor, ale i dreszcz emocji, który trzyma w napięciu podczas niewykrytych tarapatów, bo „praca” bohaterów nie jest taka prosta i często muszą uciekać przed służbami, cięty język i wulgaryzm przeplatany przygodami jest po prostu świetny i nadaje tej książce klimat. To jest kolejna książka, w której różnorodność postaci pokazuje, iż mogą stworzyć wspaniała paczkę, która będzie się wspierać niezależnie od zagrożenia.

(13.10.2022. Czytaj
CAŁĄ RECENZJĘ na: Lubimy Czytać)Jeśli jesteście fanami postapokaliptycznych książek, to trafiliście właśnie na coś idealnego. Książka wciąga i zachęca do czytania ciekawymi wydarzeniami, odrobiną humoru i postaciami, których nie można zapomnieć. Pięćset stron zajmie Was na kilka jesiennych wieczorów i dostarczy niesamowitych emocji. […] Gwarantowana dobra zabawa, niekoniecznie poprawny humor i to nieokreślone coś, co sprawia, że obok książki nie można przejść obojętnie.

(12.09.2022. Czytaj
CAŁĄ RECENZJĘ na: Lubimy Czytać)Główne postacie „Brudnej roboty” zdają się same szukać sobie kłopotów. I oczywiście je znajdują, z czego w efekcie wynika cała masa zabawnych, ale także i trudnych sytuacji, które wymagają nieco kombinatoryki w celu znalezienia najlepszego możliwego wyjścia. Czyli, innymi słowy, znajdziemy w książce to, co w tego typu literaturze najlepsze - a to duży plus. Autor nie stroni także od wulgarnego języka i od brutalnej bezpośredniości, ale to dobrze. Klimat postapo w konwencji sensacyjnej wymaga wręcz takich rozwiązań, by nie rzec nawet, że aż się o nie prosi. Marcin Popielarski daje nam to wszystko, co dodaje proponowanej przezeń konwencji jeszcze więcej autentyczności. Centralne postacie książki to galeria oryginałów, z których każdy, brany z osobna, nie jest prawdopodobnie wart nawet funta kłaków, a jednak razem wzięci tworzą oni ekipę, której nie sposób nie polubić. I automatycznie ciężko im nie kibicować - w trakcie lektury dzieje się to samo z siebie i samo przez się się rozumie. Dzięki temu kolejne przygody Alberta, Szyszki, karła i ich towarzyszy czyta się z prawdziwą przyjemnością.

(16.10.2022. Czytaj
CAŁĄ RECENZJĘ na: Lubimy Czytać)Albert i jego ludzie zajmują się tytułową 'brudną robotą'. I w tym momencie docieramy do jednego z najmocniejszych elementów książki - bohaterów. Ta zbieranina osobników spod ciemnej gwiazdy gwarantuje solidną dawkę humoru. Czarnego, czyli takiego, jaki lubię najbardziej. Postacie stworzone przez Marcina Popielarskiego nie pozostawią czytelnika obojętnym. […] Kolejną wyróżniającą się na plus cechą „Brudnej roboty” są sceny akcji. Napady, pościgi i strzelaniny mają fantastyczną dynamikę, czuć, że autor świetnie się czuje w tego rodzaju opisach.

(08.11.2022. Czytaj
CAŁĄ RECENZJĘ na: Lubimy Czytać)Najbardziej w tych opowiadaniach urzekło mnie poczucie humoru; lubię, gdy bohaterowie sobie dogryzają, w tym przypadku dość mocno. Zdecydowanie od ekipy Alberta można by się uczyć ciętych ripost na każdy dzień. Dzięki temu bohaterowie wydają się mniej papierowi, a bardziej ludzcy (nawet, jeżeli jeden z nich to ogr, a drugi karzeł). […] Jeżeli szukacie ciekawej, pełnej humoru powieści postapokaliptycznej, to „Brudna robota” jest jak najbardziej dla Was. Gwarantuję, że świetnie spędzicie z nią czas.

(03.10.2022. Czytaj
CAŁĄ RECENZJĘ na: Lubimy Czytać)Postacie barwne, zgraja z pozoru niepasujących do siebie bohaterów dopełnia się idealnie. A momenty akcji czyta się świetnie, bez zbędnych przestojów. Dialogi cudo, z jakiegoś powodu przywodzą mi na myśl filmy Kevina Smitha, mimo, że nawet nie są podobne. Ale podobna aura z nich bije.

(12.11.2022. Czytaj
CAŁĄ RECENZJĘ na: Lubimy Czytać)
Książka Brudna robota Marcina Popielarskiego – wizualizacja
Zamów książkę Brudna robota Marcina Popielarskiego– księgarnie i sklepy

LUB ZOBACZ WIĘCEJ:

Zobacz więcej – opis świata i bohaterów książki Brudna robota Marcina Popielarskiego

Cytaty i fragmenty z książki Brudna robota Marcina Popielarskiego